Zamknij
Nowa emisja akcji Danks ECDP S.A.
Danks ECDP S.A. zamierza pozyskać 8 mln zł kapitalu, który umożliwi dalszy dynamiczny rozwój organiczny oraz realizację planów Spółki.
czytaj dalej >
 

Nowa emisja akcji Danks ECDP S.A.

danks

 

W minionym tygodniu Danks Europejskie Centrum Doradztwa Podatkowego S.A. opublikowała komunikat o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy na 18 marca 2013 r. Warto zauważyć, że poprzez nową emisję spółka planuje pozyskać kwotę ponad 8 mln zł.Instrumenty te zostaną objęte w drodze subskrypcji zamkniętej, a zaproponowana przez Zarząd cena to 1,3 zł  za każdy walor.

Prawo poboru przysługiwać będzie dotychczasowym akcjonariuszom, określonym w dniu 28 marca 2013 r., jednak na informację, kto z niego skorzysta, przyjdzie jeszcze poczekać – dotychczasowi akcjonariusze będą mogli zadeklarować chęć nabycia papierów proporcjonalnie do posiadanych akcji w ramach zapisów podstawowych oraz do wielkości emisji w ramach zapisów dodatkowych. Oznacza to, iż szanse nabycia akcji Spółki będa mieli także akcjonariusze posiadajacy w dniu przyznania PDA co najmnniej jedną akcję Emitenta – pod warunkiem skorzystania z zapisów dodatkowych. Zarząd planuje dematerializację nowych akcji oraz wprowadzenie ich do obrotu na NewConnect.

Pozyskane w ten sposób środki Danks S.A. zamierza przeznaczyć na dalszy dynamiczny rozwój organiczny. W planach ma m.in. przejęcie istniejących biur rachunkowych, które to w jej ocenie zbliżają się do wartości rynkowej. „Uzyskane dyskonto pozwoli zminimalizować ryzyko finansowe a synergia pozwoli w krótszym okresie uzyskać większe zyski grupy kapitałowej.” – tłumaczy Krzysztof Truchel, Prezes Zarządu.

Dotychczas Emitent rzetelnie wypełniał obietnice składane  swoim akcjonariuszom i corocznie  wypłacał dywidendy. Od początku istnienia całość zysku, wygenerowanego na działalności podstawowej, dzieli pomiędzy inwestorów. Nic nie wskazuje na to, aby strategia ta miała ulec zmianie. „Zarząd jest zdeterminowany, aby Danks nadal był przestrzegany jako spółka dywidendowa.” – zdecydowanie podkreśla Truchel i dodaje, że kwestia ta będzie przedmiotem obrad WZA, które zostanie zwołane najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2013 roku, już po publikacji raportu rocznego.

 

żródło: http://www.debiutync.pl/top/14865-jak-kupic-walory-w-publicznej-ofercie-danks-majac-jedna-akcje-2

Sneak peek

„Poczułam wiosnę w powietrzu” – wyznała wczoraj moja współlokatorka Ewa, projektantka mody. „A ja na Facebooku” – odpowiedziałam. Gdy tylko chodniki z lodowisk zmienią się w baseny, rodzime marki delikatnie uchylają drzwi i pozwalają nam przez szparkę rzucić okiem na wiosenno-letnie kolekcje. Kwiecień plecień, bo przeplata – trochę zimy, trochę lata – dobrze zatem zaopatrzyć się w nie za ciepłe, nie za chłodne okrycie wierzchnie.

 

Przedstawiam subiektywny wybór najatrakcyjniejszych:

http://www.finweb.pl/weekend/zycie-i-styl/6203-plaszcze-na-wiosne

 

Wywiad z p. Marią Kołakowską - Prezes Zarządu GAF S.A.

 GAF szykuje się do giełdowego debiutu. Jak mówi w rozmowie z "DebiutyNC.pl" Maria Kołakowska, prezes spółki, dokument informacyjny jest w dużym stopniu gotowy, potrzebna jest tylko zgoda GPW.

Global Audit and Finance S.A. powstała zaledwie w czerwcu 2011 r., a już wybiera się na NewConnect. Skąd taka decyzja?

Spółka została powołana do życia przez ECDP Danks S.A., która to działa na małym parkiecie od połowy maja 2011 r. Jest odpowiedzialnym, rzetelnym, godnym zaufania emitentem. GAF ma się na kim wzorować  i od kogo uczyć. Pójście w ślad za spółką-matką było dla nas naturalną decyzją, debiut planujemy na przełomie II i III kwartału bieżącego roku.

Warto pamiętać, że NewConnect powstał z myślą o dynamicznie rozwijających się start-upach. Mam poczucie, że jesteśmy właśnie taką firmą, o czym świadczą chociażby nasze dotychczasowe sukcesy. Pozyskane w drodze emisji 504 tys. zł pozwolą nam nie tylko na działania nakierowane na zdobycie nowych klientów, ale także na dalszy progres, a tym samym umocnienie pozycji GAF S.A. na rynku. Jestem także przekonana, że obecność na giełdzie wpłynie korzystnie na nasz wizerunek – zwiększy rozpoznawalność marki oraz podniesie jej prestiż.

Na polskim rynku istnieje mnóstwo spółek doradczych. Czym wyróżnia się GAF S.A.?

Spółka Global Audit and Finance to zespół ambitnych i doświadczonych specjalistów w zakresie doradztwa finansowego. Oferujemy kompleksową i specjalistyczną obsługę podmiotów korporacyjnych w zakresie doradztwa finansowego, w tym również pozyskiwania kapitału, w szczególności zaś środków na realizację inwestycji. Specjalizujemy się także w doradztwie z zakresu kredytów hipotecznych, pomagamy w optymalnym wyborze oferty instytucji finansowych. Nasi doradcy przeprowadzają analizę formalną i cenową dostępnych produktów pod kątem oczekiwań i możliwości klienta koordynując jednocześnie cały proces, który to niejednokrotnie związany jest ze skomplikowanymi formalnościami. Wspierają go w wyborze odpowiedniego produktu, doradzają i ułatwiają wybór opcji dodatkowych oraz pomagają w całym procesie gromadzenia dokumentacji i akceptacji wniosku. 

Obecna sytuacja na rynkach finansowych nie należy do najłatwiejszych, mimo to GAF zdecydował się na debiut. Czy to ważne wydarzenie dla Spółki możliwe jest jeszcze w tym półroczu?

Wiele podmiotów, by przetrwać trudny czas, decyduje się na profesjonalną i obiektywną pomoc doradcy finansowego. GAF oferuje swoim klientom specjalistyczną analizę oraz audyt aktualnej sytuacji firmy czy doradztwo gospodarcze w obszarach wymagających zmian i wsparcia.

Brak pewności ogólnej sytuacji gospodarczej zmusza do ściślejszej kontroli finansów. To w połączeniu z zaostrzaniem polityki kredytowej przez banki sprzyja decyzjom o zmianach. GAF S.A. pomaga przedsiębiorcom zlokalizować słabsze punkty oraz wypracować plan ich usprawnienia.

Jakie Spółka ma plany na rozpoczęty właśnie 2013 r.?

Wiele działań nakierowanych będzie na wprowadzenie Spółki na NewConnect. W związku z tym, że zależy nam, aby wzorem Danks, być godnym zaufania Emitentem, planujemy skrupulatnie i rzetelnie wypełniać nakładane na nas, jako uczestnika rynku, obowiązki. 31 grudnia 2012 r. zostały podpisane umowy objęcia akcji serii C, zatem w bieżącym roku priorytetem będzie realizacja celów emisyjnych.

Dzięki wierze, jaką w sukces GAF S.A. pokładają akcjonariusze, pozyskaliśmy środki w całości zaspokajające nasze obecne potrzeby kapitałowe. Od początku swojej działalności skupiamy się na rozwoju, teraz – mając dodatkową siłę napędową – z pewnością nie spoczniemy na laurach!

Skoro już o akcjonariuszach mowa, czy jako emitent NewConnect planujecie wypłacać dywidendę?

Nie mogę nic powiedzieć na pewno, przede wszystkim dlatego, że decyzja dotycząca wyniku finansowego na koniec roku podejmowana jest przez wszystkich akcjonariuszy. Nawet bycie Prezesem Zarządu nie daje mi mocy samodzielnego rozstrzygania tej kwestii. Niemniej mam poczucie, że wszystko będzie zależało od sytuacji Spółki w danym momencie oraz jej planów na kolejny rok.

Dziękuję za rozmowę.

 

źródło: http://www.debiutync.pl/strefa-spolek/152-wywiady-z-emitentami/14592-czy-z-kredytow-da-sie-zyc

Sneak peek
Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że zimę ponownie zobaczymy dopiero w przyszłym roku. Wielkimi krokami i w nieukrywanym pośpiechu nadchodzi wiosna. A wraz z nią – pokazy mody i nowe kolekcje. Czym zastąpić puchową kurtkę czy wełniany płaszcz?
czytaj dalej >
Wywiad z p. Marią Kołakowską - Prezes Zarządu GAF S.A.
debiutyNC.pl opublikował wywiad na wyłączność z Prezes Zarządu Global Audit and Finance S.A. - p. Marią Kołakowską. Zapraszamy do lektury!
czytaj dalej >