Zamknij
Najlepsze życzenia Świąteczne
czytaj dalej >
 

Najlepsze życzenia Świąteczne

GAF S.A. zadebiutuje na NewConnect

Global Audit and Finance S.A., spółka świadcząca usługi pośrednictwa finansowego, planuje w pierwszym kwartale 2013 roku zadebiutować na rynku NewConnect.

Znaczący pakiet jej akcji objął Danks S.A., podmiot już notowany na małym parkiecie. GAF swoją działalność opiera na szeroko rozumianej obsłudze w zakresie pozyskiwania finansowania, w szczególności kapitału na realizację inwestycji oraz na doradztwie z zakresu kredytów hipotecznych. Ponadto specjalizuje się w doborze odpowiedniej oferty do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta, przeprowadza analizę oraz audyt bieżącej sytuacji firmy, zajmuje się asystą w zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa. Co więcej, przy współpracy z partnerami strategicznymi i specjalistami, prowadzi doradztwo gospodarcze w obszarach wymagających zmian i wsparcia.

Na przełomie roku GAF rozpocznie ofertę prywatną akcji. Przewiduje się pozyskanie ponad 500 tys. zł. Warto zaznaczyć, że ta funkcjonująca niewiele ponad rok Spółka już teraz skrupulatnie przygotowuje się do rzetelnego wypełniania obowiązków emitenta publikując swoje okresowe sprawozdania finansowe. Od początku roku do końca września GAF zanotowała stratę netto na poziomie 594 zł przy 656 tys. zł przychodów. Na wyniku zaciążyły wysokie koszty marketingowe związane z pozyskiwaniem nowych klientów. Bowiem w pierwszej połowie roku Spółka koncentrowała się na podkreślaniu i umacnianiu swojej pozycji na rynku poprzez skupienie się właśnie na zdobywaniu nowych zleceń i nabywców. Wnioskując po wielkości wypracowanej sprzedaży, cel ten został osiągnięty.

„W pierwszym kwartale 2013 r. planujemy zadebiutować na rynku NewConnect. Środki z oferty prywatnej przeznaczymy na pozyskanie nowych klientów, a przez to dynamiczny wzrost Spółki.” – mówi Maria Kołakowska, Prezes Zarządu Global Audit and Finance S.A.

Branża, w której działa przyszły emitent w czasach szeroko komentowanego kryzysu nadal rozwija się dynamicznie. Zacieśnianie polityki kredytowej banków idzie w parze ze wzrostem zainteresowania usługami profesjonalnych doradców finansowych. Także konieczność ściślejszej kontroli finansów sprzyja szukaniu pomocy u specjalistów. Firmy analizowane przez ZFDF w III kwartale br. wspólnie uzyskały nieznacznie wyższy przychód. Jak podkreślają analitycy, niestabilność rynków finansowych oraz spadek koniunktury skutkują zachowawczym, niżej oprocentowanym, ale obarczonym mniejszym ryzykiem lokowaniem kapitału, a także dodatnio wpływają na liczbę osób regularnie oszczędzających. Prognozy przewidują, że do końca 2012 r. sytuacja taka będzie się utrzymywała. 

 

Jesienna konferencja prasowa Minox S.A.

Dzisiaj, chwilę przed południem, w nowo otwartym markecie budowlanym „Mrówka” odbyła się konferencja prasowa Minox S.A. Prezes Zarządu Tomasz Olszewski omówił na niej dotychczasowe osiągnięcia Spółki, jej przewagi konkurencyjne, bieżące i planowane działania oraz inwestycje.

Poza podstawowymi informacjami na temat Emitenta oraz zakresem jego działalności, przedstawiono grupę kapitałową oraz strukturę jej sprzedaży. Dzięki 100% udziałów w Minox Trans Sp. z o.o.,  na koniec II kwartału 2012 r. możemy obserwować zmniejszenie monopolu podmiotu dominującego w przychodach. Jeszcze na koniec 2010 i 2011 r. Minox S.A. generowała ponad 99,5 proc. sprzedaży, po pierwszym półroczu bieżącego roku – niewiele ponad 90 proc.

O poprawiającej się kondycji zależnej spółki transportowej czytaliśmy także w ostatnim raporcie kwartalnym Emitenta. „Minox Trans Sp. z o.o. (…) jest bardzo blisko przekroczenia progu rentowności. (…) od punktu wyrównania dzieli ja niewiele ponad 20 tys. zł (blisko 200 tys. mniej niż 3 miesiące temu).” Firma transportowa została przejęta na początku grudnia 2011 r. i od tamtego momentu jej znaczenie w strukturze przychodów grupy rośnie.

Niemniej głównym tematem konferencji było zakończenie dużej inwestycji Minox S.A. – budowy marketu „Mrówka”. 29 września odbyło się uroczyste otwarcie obiektu połączone z fetą i konkursami rodzinnymi. Dzięki uruchomieniu wielkopowierzchniowego sklepu Emitent wchodzi na rynek sprzedaży detalicznej. Do tej pory skupiał się na handlu hurtowym, który podlega efektowi sezonowości. Znaczne poszerzenie oferowanego asortymentu oraz grupy docelowej o klientów indywidualnych ma pozwolić na zwiększenie przychodów w newralgicznych dla sektora budowlanego I oraz IV kwartale roku.

Tomasz Olszewski obiecywał jednak nie poprzestawać na dotychczasowych osiągnięciach. Już jest w trakcie negocjacji mających przyczynić się do budowy kolejnej „Mrówki”. Jednak zdradził jedynie, iż tym razem również będzie to obiekt o powierzchni ok. 1.000 m2, niemniej w mniejszej miejscowości (10-20 tys. mieszkańców) w okolicach Warszawy. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na 2013 r. i ma potrwać ok. roku.

 

Minox S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect 10 maja 2011 r., zaś na rynku Catalyst 17 lipca 2012 r. Spółka od 15 lat działa w sektorze sprzedaży materiałów budowlanych, wyposażenia łazienek i wnętrz, a także stolarki oraz elementów ogrzewania.

            

 

GAF S.A. zadebiutuje na NewConnect
Global Audit and Finance S.A., spółka świadcząca usługi pośrednictwa finansowego, planuje w pierwszym kwartale 2013 roku zadebiutować na rynku NewConnect.
czytaj dalej >
Jesienna konferencja prasowa Minox S.A.
Dzisiaj, chwilę przed południem, w nowo otwartym markecie budowlanym „Mrówka” odbyła się konferencja prasowa Minox S.A. Prezes Zarządu Tomasz Olszewski omówił na niej m.in. dotychczasowe osiągnięcia Spółki oraz plany.
czytaj dalej >