Zamknij
Wywiad z p. Marią Kołakowską - Prezes Zarządu GAF S.A.
debiutyNC.pl opublikował wywiad na wyłączność z Prezes Zarządu Global Audit and Finance S.A. - p. Marią Kołakowską. Zapraszamy do lektury!
czytaj dalej >
 

Wywiad z p. Marią Kołakowską - Prezes Zarządu GAF S.A.

 GAF szykuje się do giełdowego debiutu. Jak mówi w rozmowie z "DebiutyNC.pl" Maria Kołakowska, prezes spółki, dokument informacyjny jest w dużym stopniu gotowy, potrzebna jest tylko zgoda GPW.

Global Audit and Finance S.A. powstała zaledwie w czerwcu 2011 r., a już wybiera się na NewConnect. Skąd taka decyzja?

Spółka została powołana do życia przez ECDP Danks S.A., która to działa na małym parkiecie od połowy maja 2011 r. Jest odpowiedzialnym, rzetelnym, godnym zaufania emitentem. GAF ma się na kim wzorować  i od kogo uczyć. Pójście w ślad za spółką-matką było dla nas naturalną decyzją, debiut planujemy na przełomie II i III kwartału bieżącego roku.

Warto pamiętać, że NewConnect powstał z myślą o dynamicznie rozwijających się start-upach. Mam poczucie, że jesteśmy właśnie taką firmą, o czym świadczą chociażby nasze dotychczasowe sukcesy. Pozyskane w drodze emisji 504 tys. zł pozwolą nam nie tylko na działania nakierowane na zdobycie nowych klientów, ale także na dalszy progres, a tym samym umocnienie pozycji GAF S.A. na rynku. Jestem także przekonana, że obecność na giełdzie wpłynie korzystnie na nasz wizerunek – zwiększy rozpoznawalność marki oraz podniesie jej prestiż.

Na polskim rynku istnieje mnóstwo spółek doradczych. Czym wyróżnia się GAF S.A.?

Spółka Global Audit and Finance to zespół ambitnych i doświadczonych specjalistów w zakresie doradztwa finansowego. Oferujemy kompleksową i specjalistyczną obsługę podmiotów korporacyjnych w zakresie doradztwa finansowego, w tym również pozyskiwania kapitału, w szczególności zaś środków na realizację inwestycji. Specjalizujemy się także w doradztwie z zakresu kredytów hipotecznych, pomagamy w optymalnym wyborze oferty instytucji finansowych. Nasi doradcy przeprowadzają analizę formalną i cenową dostępnych produktów pod kątem oczekiwań i możliwości klienta koordynując jednocześnie cały proces, który to niejednokrotnie związany jest ze skomplikowanymi formalnościami. Wspierają go w wyborze odpowiedniego produktu, doradzają i ułatwiają wybór opcji dodatkowych oraz pomagają w całym procesie gromadzenia dokumentacji i akceptacji wniosku. 

Obecna sytuacja na rynkach finansowych nie należy do najłatwiejszych, mimo to GAF zdecydował się na debiut. Czy to ważne wydarzenie dla Spółki możliwe jest jeszcze w tym półroczu?

Wiele podmiotów, by przetrwać trudny czas, decyduje się na profesjonalną i obiektywną pomoc doradcy finansowego. GAF oferuje swoim klientom specjalistyczną analizę oraz audyt aktualnej sytuacji firmy czy doradztwo gospodarcze w obszarach wymagających zmian i wsparcia.

Brak pewności ogólnej sytuacji gospodarczej zmusza do ściślejszej kontroli finansów. To w połączeniu z zaostrzaniem polityki kredytowej przez banki sprzyja decyzjom o zmianach. GAF S.A. pomaga przedsiębiorcom zlokalizować słabsze punkty oraz wypracować plan ich usprawnienia.

Jakie Spółka ma plany na rozpoczęty właśnie 2013 r.?

Wiele działań nakierowanych będzie na wprowadzenie Spółki na NewConnect. W związku z tym, że zależy nam, aby wzorem Danks, być godnym zaufania Emitentem, planujemy skrupulatnie i rzetelnie wypełniać nakładane na nas, jako uczestnika rynku, obowiązki. 31 grudnia 2012 r. zostały podpisane umowy objęcia akcji serii C, zatem w bieżącym roku priorytetem będzie realizacja celów emisyjnych.

Dzięki wierze, jaką w sukces GAF S.A. pokładają akcjonariusze, pozyskaliśmy środki w całości zaspokajające nasze obecne potrzeby kapitałowe. Od początku swojej działalności skupiamy się na rozwoju, teraz – mając dodatkową siłę napędową – z pewnością nie spoczniemy na laurach!

Skoro już o akcjonariuszach mowa, czy jako emitent NewConnect planujecie wypłacać dywidendę?

Nie mogę nic powiedzieć na pewno, przede wszystkim dlatego, że decyzja dotycząca wyniku finansowego na koniec roku podejmowana jest przez wszystkich akcjonariuszy. Nawet bycie Prezesem Zarządu nie daje mi mocy samodzielnego rozstrzygania tej kwestii. Niemniej mam poczucie, że wszystko będzie zależało od sytuacji Spółki w danym momencie oraz jej planów na kolejny rok.

Dziękuję za rozmowę.

 

źródło: http://www.debiutync.pl/strefa-spolek/152-wywiady-z-emitentami/14592-czy-z-kredytow-da-sie-zyc

Najlepsze życzenia Świąteczne

GAF S.A. zadebiutuje na NewConnect

Global Audit and Finance S.A., spółka świadcząca usługi pośrednictwa finansowego, planuje w pierwszym kwartale 2013 roku zadebiutować na rynku NewConnect.

Znaczący pakiet jej akcji objął Danks S.A., podmiot już notowany na małym parkiecie. GAF swoją działalność opiera na szeroko rozumianej obsłudze w zakresie pozyskiwania finansowania, w szczególności kapitału na realizację inwestycji oraz na doradztwie z zakresu kredytów hipotecznych. Ponadto specjalizuje się w doborze odpowiedniej oferty do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta, przeprowadza analizę oraz audyt bieżącej sytuacji firmy, zajmuje się asystą w zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa. Co więcej, przy współpracy z partnerami strategicznymi i specjalistami, prowadzi doradztwo gospodarcze w obszarach wymagających zmian i wsparcia.

Na przełomie roku GAF rozpocznie ofertę prywatną akcji. Przewiduje się pozyskanie ponad 500 tys. zł. Warto zaznaczyć, że ta funkcjonująca niewiele ponad rok Spółka już teraz skrupulatnie przygotowuje się do rzetelnego wypełniania obowiązków emitenta publikując swoje okresowe sprawozdania finansowe. Od początku roku do końca września GAF zanotowała stratę netto na poziomie 594 zł przy 656 tys. zł przychodów. Na wyniku zaciążyły wysokie koszty marketingowe związane z pozyskiwaniem nowych klientów. Bowiem w pierwszej połowie roku Spółka koncentrowała się na podkreślaniu i umacnianiu swojej pozycji na rynku poprzez skupienie się właśnie na zdobywaniu nowych zleceń i nabywców. Wnioskując po wielkości wypracowanej sprzedaży, cel ten został osiągnięty.

„W pierwszym kwartale 2013 r. planujemy zadebiutować na rynku NewConnect. Środki z oferty prywatnej przeznaczymy na pozyskanie nowych klientów, a przez to dynamiczny wzrost Spółki.” – mówi Maria Kołakowska, Prezes Zarządu Global Audit and Finance S.A.

Branża, w której działa przyszły emitent w czasach szeroko komentowanego kryzysu nadal rozwija się dynamicznie. Zacieśnianie polityki kredytowej banków idzie w parze ze wzrostem zainteresowania usługami profesjonalnych doradców finansowych. Także konieczność ściślejszej kontroli finansów sprzyja szukaniu pomocy u specjalistów. Firmy analizowane przez ZFDF w III kwartale br. wspólnie uzyskały nieznacznie wyższy przychód. Jak podkreślają analitycy, niestabilność rynków finansowych oraz spadek koniunktury skutkują zachowawczym, niżej oprocentowanym, ale obarczonym mniejszym ryzykiem lokowaniem kapitału, a także dodatnio wpływają na liczbę osób regularnie oszczędzających. Prognozy przewidują, że do końca 2012 r. sytuacja taka będzie się utrzymywała. 

 

Najlepsze życzenia Świąteczne
czytaj dalej >
GAF S.A. zadebiutuje na NewConnect
Global Audit and Finance S.A., spółka świadcząca usługi pośrednictwa finansowego, planuje w pierwszym kwartale 2013 roku zadebiutować na rynku NewConnect.
czytaj dalej >